• slide 0
 • slide 1
 • slide-3_1
 • The Forum brings together leading European and global experts on energy security, clean energy and energy diplomancy

  slide 2
 • slide 3
 • Creating a right energy mix for the clean and secure future

  slide 4
 • slide 5
 • slide-6

31 травня 2019 в Монте-Карло відбувся Четвертий Щорічний Форум енергетичної безпеки.

Один з найбільших українських заходів, що проводяться за межами України - Міжнародний форум ENERGY SECURITY FOR THE FUTURE вже в четвертий раз провела в Монте-Карло Burisma Group за підтримки Фонду Князя Монако Альбера II (Prince Albert II of Monaco Foundation), Atlantic Council і Фонду Олександра Кваснєвського Amicus Europae.

 890 450 5cf4bd85501e4

Цьогорічний Форум став рекордним за кількістю гостей, президентів і глав урядів держав Європи і першим великим заходом в Європі після виборів до Європарламенту, які відбулися 23-26 травня у всіх 28 країнах ЄС . Тому головною дискусією ESF стала тема «Енергетична безпека майбутнього: Поствиборний регламент».

890 450 5cf4bd8ccd948

Місцем зустрічі традиційно став Яхт-Клуб Монако, де зібралися десятки президентів, європейських і американських політиків, бізнесменів, експертів і громадських лідерів. Всього за чотири роки існування форуму Burisma Group разом з організаторами об'єднали на Форумі з енергетичної безпеки тисячі учасників.

890 450 5cf4bd9786db8

Відкрив конференцію Князь Монако Альбер II, підкресливши значення, яке набув Форум з енергетичної безпеки протягом чотирьох років. Він подякував організаторам і учасникам за створення впливової комунікаційної платформи, об'єднуючої ідеї і прагнення до змін. Зі вступною промовою виступила президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович.

890 450 5cf4bda53fe0c

«З юності Стефан Цвейг мріяв про єдність світу, єдність Європи. Ще в 1914 році ми думали, що світ став безпечнішим. Але це було не так. Сьогодні, через століття, також важливо думати і зіставляти наші точки зору щодо формування безпеки в світі. Форум з енергетичної безпеки стає таким майданчиком в Європі. Сьогодні багато проблем і загроз пов'язаних з природними багатствами, нерівністю і бідністю. Є ризики техногенного характеру та екологічні проблеми, пов'язані з видобутком невідновлюваних джерел енергії. Ці факти говорять про те, що загрози енергетичній безпеці і крихка стабільність світу змушують нас шукати шляхи вирішення проблем і показувати своїм прикладом, яким може бути наше майбутнє», - заявив Князь Монако Альбер II, відкриваючи Форум енергетичний безпеки.

890 450 5cf4bdb12ed1e

«Форум надав чудову можливість для обміну думками щодо диверсифікації енергоджерел в Європі. Для стабільності країн регіону Східної і Центральної Європи важлива підготовка нової енергетичної стратегії. З особливим акцентом на маршрути безпеки поставок енергоносіїв. Ми в Хорватії хочемо навести мости з Україною, будучи для неї енергетичним хабом в регіоні. Ми повинні разом з Україною щільніше працювати над енергетичними коридорами, пошуком альтернативних шляхів поставок енергоносіїв », - зазначила Колінда Грабар-Кітарович.

890 450 5cf4bdbade8cc

За словами Миколи Злочевського, президента Burisma Group, ініціатора і засновника Форуму енергетичної безпеки, Burisma Group продовжує об'єднувати міжнародну впливову громадськість навколо проблематики безпечного енергетичного майбутнього. Уже четвертий раз світові лідери і друзі України приїжджають до Монако обговорити формування єдиного безпечного енергетичного альянсу майбутнього. «Україна є важливою ланкою в системі енергетичної безпеки Європи і спільними зусиллями, за підтримки наших шановних партнерів ми продовжимо спільно формувати регламент завтрашнього дня», - зазначив Злочевський.

890 450 5cf4bdc58e7de

Особливу увагу експерти приділили взаєминам Європи з Росією в контексті енергетичної політики і ролі України на глобальній енергетичній карті.

890 450 5cf4bdd033034

«Ситуація в Україні поки непередбачувана. Але ми очікуємо, що Україна продовжить проєвропейський курс і реформування країни. Європа хоче бачити нове обличчя української політики. Радує те, що Україна змогла перебудувати свою економіку, не використовуючи російський газ. Тому новий президент повинен не тільки підтримувати внутрішній видобуток газу, але паралельно зайнятися іншим важливим питанням - енергоефективністю ресурсів в економіці», - заявив на Форумі Олександр Кваснєвський. За його словами, газ поки не став товаром, він залишається зброєю в руках країн і урядів.

«Економічний тиск на Росію, поки єдиний інструмент, який може використовувати світова спільнота як реакцію на агресію в Україні. Санкції виступають в якості інструменту дипломатії. Ми підтримуємо додаткові санкції щодо компаній, що беруть участь в будівництві «Північного потоку-2». Тим самим ми підтримаємо ініціативу 13 європейських країн, які виступили проти проекту і проти позиції Німеччини », - зазначила Пола Добрянські, колишній заступник Держсекретаря США, старший науковий співробітник Белферського центру науки і міжнародних справ факультету державного управління Гарвардського університету.

«Країни Європи знаходяться в кращому становищі, маючи можливість вибирати джерела поставок енергоносіїв до Європи. Наміри Росії вийти на роздрібний ринок газу повинні бути заблоковані країнами ЄС », - сказав Альфред Гузенбауер, Канцлер Австрії (2007-2008).

У цьому році до учасників Форуму також приєдналися Петар Стоянов, Президент Болгарії (1997-2002), Андерс Фог Расмуссен, Прем'єр-міністр Данії (2001-2009) і Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Олександр Кваснєвський, президент Польщі (1995- 2005), Альфред Гузенбауер, Канцлер Австрії (2007-2008), Пола Добрянські, колишній заступник державного секретаря США, старший науковий співробітник Белферского центру науки і міжнародних справ факультету державного управління Гарвардського університету, посол Джон Е. Гербст, директор Євразійського центру Атлантичного кого ради США, Річард Морнінгстар, засновник Глобального енергетичного центру Атлантичної ради США, Штефан Фюле, Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства (2010-2014) та інші.

Атлантична Рада США на форумі з енергетичної безпеки обговорила тему геополітичного розподілу вуглеводнів. Дискутували також і про інвестиції в нові енергетичні проекти, блокчейн і криптовалюта на енергоринку. У наступному році - до п'ятиріччя Форуму - організатори пообіцяли розширення дискусійних панелей та збільшення числа учасників.